Baseny mini Spa

 

 

 

 

 

 

 

Mini baseny Spa to unikalne połączenie tradycyjnych wanien SPA i basenów pływackich. Wyposażony w układ dysz strumieniowych tworzy mocny przeciwprąd umożliwiający pływanie w miejscu.

MINI BASENY SPA DO ZABUDOWY

Bardzo dużą zaleta tych urządzeń bywa rozbudowy system oczyszczania wody. Wszystko przebiega w następujący sposób. Lustro wody basenu bywa na równi z krawędzią. Przy niej znajduje się rynna do tamtej przelewa się woda, skąd płynie do specjalnego zbiornika przelewowego. Z niego bywa transportowana za pomocą pomp do filtra piaskowego, w nim odbywa się proces dezynfekcji. Następnie oczyszczona i podgrzana woda zostanie przetłoczona do mini basenu. Stały piętro wody bywa utrzymywany dzięki specjalnym czujnikom. Pomieszczenie maszynowni dokąd znajdują się pompy filtry i pozostałe urządzenia odpowiedzialne za prawidłowe działanie basenu. Powinno istnieć tak zaprojektowane żeby znajdowało się wysoce w pobliżu zbiornika wodnego a najlepiej poniżej tego dna. Musi ono posiadać odpowiednią wentylację i kraskę ściekową. Takie rozwiązanie bywa najbardziej efektywne w użytku publicznym. Mini baseny tego typu cieszą się dużą niezawodnością w działaniu.

MINI BASENY SPA WOLNO STOJĄCE

Basen tego rodzaju charakteryzuje się takim iż od razu widać iż lustro wody bywa poniżej krawędzi brzegu basenu o kilka centymetrów. Woda przelewa się poprzez skimmer w górnej części ściany basenu i z przechodzi na filtr kartuszowy. W niektórych basenach są specjalne pompy wymuszające obieg wody lub czynią to pompy do hydromasażu. Po filtrze woda może istnieć nadobowiązkowo dezynfekowana w ozonatorze a następnie płynie do grzałki. Skąd bezpośrednio trafia do mini basenu. Mini baseny cechuję wysoce praktyczne wyprofilowanie i to iż mogą istnieć przenoszone i trudnić się cały rok na zewnątrz budynku. Wszystko to zawdzięczamy odpowiedniej izolacji kąpieliska i przykryciu jakie do minimum eliminuje straty ciepła. Jest to wysoce praktyczne rozwiązani wysoce popularne w USA a od niedawna rozpowszechniając się w Polsce. Prostota wykonania sprawia iż bywa to wysoce funkcjonalne mechanizm nie wymaga na cały osprzęt odpowiedzialny za działanie osobnego pomieszczenia. Najważniejsze korzyści płynące z korzystania tego typu basenu to urozmaicony system hydromasaży, zapewniony poprzez różnorodność dysz i ukształtowanie siedzeń. Zapewnia to doskonalą precyzję podczas wykonywanego masażu. Przy małej liczbie kąpiących się osób system filtrujący wodę sprawia się doskonale.

Tematyka: Baseny, Baseny ogrodowe, Baseny Spa, Dom

3 komentarze to “Baseny mini Spa”

  1. admin 20 sierpnia 2011 at 6:13 pm #

    Na odstresowanie i poprawę kondycji

  2. akinoM 45 4 października 2011 at 6:14 am #

    Masaż w basenie spa – lubię to!

  3. admin 7 marca 2012 at 12:36 pm #

    Najlepsza rzecz po pracy? – zrelaksować się podczas wspaniałej kąpieli. Wspaniały wypoczynek gdzie zapomina się o wszystkim 🙂


Leave a Reply