Sunday, 23/6/2024 | 6:55 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Baseny ogrodowe – najlepszy relaks w upalne dni

Klimat który zmienia się w naszym kraju, coraz cieplejsze lato i dochodzące zachodnie trendy sprawiają, iż coraz więcej z nas interesuje się budową przydomowych basenów ogrodowych. Zwłaszcza, że na rynku pojawiają się rozwiązania dostosowane do różnorodnych możliwości finansowych klientów.

W sytuacji, gdy nie chcemy wydawać fortuny na budowę basenu, niszczyć uporządkowanej struktury ogrodu, idealnym wyjściem z sytuacji wydaje się być przenośny basen ogrodowy. Nie wymagają zaangażowania ekip budowlanych, a ich koszt jest kilku, a nawet kilkunastokrotnie mniejszy niż w przypadku betonowych konstrukcji.

 

BOGACTWO KSZTAŁTÓW

Baseny ogrodowe dostępne są w różnych rodzajach, kształtach i gabarytach. Najczęściej spotyka się te o owalnym bądź prostokątnym kształcie. Co do preferowanej wielkości, to ta zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest wielkość powierzchni możliwa do zagospodarowania i liczba jego potencjalnych użytkowników. Wbrew pozorom, nie zawsze większy zbiornik oznacza wyższe koszty. Warto porównać i oferty i przekalkulować wszystkie ewentualne wydatki.

 

PRZYGOTOWANIE TERENU

Teren, na którym będzie basen ogrodowy, należy oczyścić ze wszystkich ostro zakończonych obiektów, dobrze wyrównać i najlepiej przygotować odpowiednią, stabilną, utwardzaną posadzkę.
Przy basenach dmuchanych wystarczy użyć specjalnej pompy wdmuchującej powietrze, nieco bardziej zaawansowane modele wymagają zazwyczaj konstrukcji wspornej, montowanej na posadzce. Nie można się również obyć bez filtrów i akcesoriów ułatwiających konserwację zbiornika basenów. Potem pozostaje już tylko napełnienie basenu wodą, której jakość należy stale monitorować.

Foto: Przygotowanie terenu pod basen ogrodowy można wykonać samodzielnie.

Autor:

2 komentarze

  1. Kamill
     / 

    Nie wyobrażam sobie latem nie popływać z moim basenie, coś cudownego. A dzieci jaką mają frajde.

  2. admin
     / 

    I bardzo ładnie w ogrodzie się prezentują

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *