Wednesday, 29/6/2022 | 9:57 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Skład zestawu chemii basenowej do basenów ogrodowych

Chemia do basenów ogrodowych

Doskonale uzupełnia i współdziała z odpowiednim sprzętem do filtracji, co sprawia, iż woda bywa całkowicie przejrzysta i istnieją wysoce dobre warunki sanitarne, poprzez okres co najmniej miesiąca.
Środki czystości są w zestawach, jakie zawierają:

  • proszek (szybko rozpuszczalny proszek kwasu stosowany do obniżenia i stabilizacji pH wody. Dobra regulacja pH, optymalna skuteczność środka do dezynfekcji)
  • tabletki (szybko rozpuszczalne tabletki 20g zawierające stabilizowany chlor, przeznaczony do ciągłej dezynfekcji. Szybko podwyższa stopień koncentracji chloru)
  • płyn (środek niszczy glony i zapobiega ich powstawaniu. Dzięki temu nie odkłada się osad na skutek nadmiaru jonów metalicznych. Nie powoduje piany. Ma działanie klarujące)
  • proszek szokowy (środek do chlorowania szokowego. Szybko rozpuszczający się proszek, zawierający chlor nieorganiczny, nie pozostawiający osadów, przeznaczony do szokowej dezynfekcji. Szybko uzdatnia zzieleniałą lub mętną wodę)
  • naboje (środek w postaci naboju, przeznaczony do długotrwałej flokulacji na filtrach piaskowych. Zapobiega mętnieniu wody. Zwiększa wydajność filtracji. Miejsce dozowania skimmer lub filtr przedwstępny pompy)
  • zestaw do pomiaru zawartości chloru i ph (ręczny tester do oznaczania pH w zakresie 6,8-8,2 i chloru w zakresie 0,5-5,0mg/l. W komplecie znajdują się tabletki 20x DPD1, 20x Phenol Red)

 

METODA CHLOROWA

  • REGULACJA pH

Przed każdym dozowaniem środków do uzdatniania wody basenowej (czyli średnio 1 raz w tygodniu) wyregulować pH wody do wartości 7,0 – 7,6.

– pH MINUS: Prawidłowa cena pH wynosi 7,0 – 7,6

Dozowanie: 0,2 odchylenia / różnicy (pH ponad 7,6) – 150 g pH MINUS na 10 m3

– pH PLUS: Prawidłowa cena wynosi 7,0- 7,6

Dozowanie: 0,2 odchylenia / różnicy (pH poniżej 7,0) – 150 g pH PLUS na 10 m3

  • SZOKOWA PIELĘGNACJA WODY

Na rozpoczęcie sezonu kąpielowego, a także profilaktycznie 1 raz w miesiącu lub przy zmętniałej, zzieleniałej wodzie zadozować łącznie oba podane poniżej środki.
HTH SZOKOWY w celu uniknięcia odbarwienia rozpuścić w 10 litrach świeżej wody w osobnym naczyniu i następnie dozować do basenu w dawce pomiędzy 250 a 300g na każde 20m3 wody.
HTH GLONOBÓJCZY KONCENTRAT wlać bezpośrednio do basenu 600 ml na 20 m3 wody.

  • DOZOWANIE COTYGODNIOWE

W następnym tygodniu po dezynfekcji szokowej jeśli jednocześcnie w następnym okresie co tydzień skwitować jeśli poniżej:
1.    Wyregulować pH do wartości 7,0 – 7,6 za pomocą HTH pH Minus lub Plus
2.    Wrzucić do skimmera bądź boji pływającej 1 tabletkę środka HTH Tabletki, 200g na 25 m3 wody w celu optymalnej dezynfekcji.
3.    Wlać bezpośrednio do basenu centrum w płynie zapobiegający rozwojowi glonów
HTH GLONOBÓJCZY KONCENTRAT w ilości 100 ml na 20m3.
4.    Włożyć bezpośrednio do skimmera lub do filtra wstępnego HTH FLOKULANT W NABOJACH, 1 szt. (nabój) na 25 m3 wody. Jest to centrum do koagulacji wody (poprawienia procesu filtrowania poprzez połączenie b.drobnych zanieczyszczeń jakie w normalnych warunkach nie zatrzymują się na filtrze).

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *