Sunday, 19/5/2024 | 4:02 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Relaks w basenie

Coraz większe grono osób mieszkających w domu jednorodzinnym myśli o własnym basenie. Prywatny basen daje nam wiele korzyści takich jak swoboda w kąpieli, komfortowy relaks. Kiedy się zdecydujemy na basen musimy podjąć decyzje jaki rodzaj niecki będzie dla nas odpowiedni.

Baseny budowane tradycyjnie czyli ściany ze zbrojonego betonu wykładane płytkami ceramicznymi oferują nam trwałość. Zamiast płytek można użyć folię, która jest następnie pokrywana akrylem. Zwiększa to szczelność basenu, jednak wymaga korzystania z pomp, filtrów, i środków uzdatniania wody.

Jednak kiedy chcielibyśmy posiadać basen a zniechęca nas kwestia budowy możemy nabyć gotowy basen wykonany z poliestru. Produkt taki jest wzmocniony włóknem szklanym i utwardzony termicznie dodatkowe wzmocnienie stanowi wypełnienie pianką poliuretanową. Taki gotowy produkt cechuje się długą żywotnością oraz dobrym utrzymywaniem temperatury wody.

Basen tego typu może mieć wymiary około 10 m2, umieszczany jest na powierzchni lub osadzany w wykopanej wcześniej niecce.

 

W sezonie letnim wszyscy praktycznie korzystamy z urlopów a dzieci z wakacyjnej przerwy. Upalne dni milo jest spędzać nad chłodną wodą. Własny basen daje nam niesamowity komfortowy relaks i wypoczynek w zaciszu naszej działki. Możemy urozmaicić ten czas pijąc kawę, czytając gazetę, lub wygłupiając się z dziećmi w naszym kąpielisku.

Jest wiele atrakcji na sezon letni od działkowego grillowania do gry w piłkę oraz badmintona. Jednak i tak zawsze jeśli mamy basen będziemy do niego wchodzić, aby ochłodzić nasze ciało.

 

Autor:

2 komentarze

  1. admin
     / 

    Wspaniały relaks w takim basenie, to prawda. Kupiłem i nie żałuje.

  2. Lilla
     / 

    Te baseny ogordowe to super pomysł, już nie mogę się doczekać następnego lata

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *