Sunday, 19/5/2024 | 4:51 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Jak bezpiecznie korzystać z jacuzzi i wanny spa?

 

Jacuzzi i wanny spa oraz wanny z hydromasażem służą także do zabawy, ale jednocześnie mogą być niebezpieczne. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby bezpiecznie cieszyć się kąpielą!

Sposób postępowania

 

 

1.  Jeśli masz długie włosy, zepnij je w koński ogon lub zawiąż w węzeł, aby uniknąć dostania się ich do filtra lub do otworu spustowego.

 

 

 

 

2.  Upewnij się, że w wannie jest odpowiednia temperatura wody, poinformuj ludzi, którzy się wykąpią. Dzieci nigdy nie powinny być w takiej kąpieli, jeśli woda jest cieplejsza niż woda w łazience (około 90 stopni – 32 C). Dla dorosłych utrzymuj temperaturę poniżej 104 stopni (40 stopni C). Jeśli termometr cyfrowy nie jest zainstalowany w wannie, należy rozważyć zakup pływającego termometru, aby zawsze monitorować temperaturę.

 

 

 

3.  Nie należy pić napojów alkoholowych ani leków w łazience z efektem hydromasażu. Gorąca woda zwiększa szybkość narażenia na działanie jakichkolwiek substancji alkoholowych lub narkotyków. Alkohol sprawi, że będziesz śpiący i bardzo podatny, aby zasnąć w gorącej wodzie. Oprócz ryzyka utonięcia istnieje ryzyko, że organizm nie będzie w stanie kontrolować swojej temperatury po zaśnięciu, co doprowadzi do przegrzania.

 

 

 

 

 

4.  Oczywiste jest, że nie musisz kąpać się w stanie zmęczenia lub przynajmniej rób to z osobą, która Cię obudzi.

 

 

 

 

 

 

5.  Zawsze zamykaj wannę, jeśli jej nie używasz. Pozwoli to zaoszczędzić energię i co ważniejsze, zapobiec upadkowi / wpełzaniu do niej zwierząt i małych dzieci. Zapobiega to również dostaniu się brudu i zanieczyszczeń do wnętrza. Pomyśl o użyciu pokrywy z zamkiem, aby uniknąć korzystania przez dzieci lub niechcianych gości, gdy nie ma Cię w pobliżu. Zawsze usuwaj stojącą wodę z pokrywy.

 

 

 

 

 

6. Regularnie dzwoń do specjalisty, aby serwisować wannę z hydromasażem, aby upewnić się, że jest w dobrym stanie. Pozwoli to również zaoszczędzić na kosztownych naprawach w przyszłości.

 

 

 

 

 

7.  Zawsze upewnij się, że wszystkie komponenty elektryczne są zainstalowane przez profesjonalistę poprawnie i pozostają w dobrym stanie. Nie używaj wanny z hydromasażem, jeśli podejrzewasz, że występują problemy z elektrycznością.

 

 

 

8.  Nigdy nie używaj urządzeń elektronicznych (w tym telefonów, radia, telewizorów lub jakichkolwiek innych urządzeń przewodowych) w łazience lub w jej pobliżu. Jeśli potrzebujesz co najmniej jednego z nich, użyj urządzenia zasilanego baterią i umieść je na stole w bezpiecznej odległości od wody. Upewnij się, że wszystkie gniazda elektryczne znajdują się w bezpiecznej odległości od wanny, a także zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi. Przewodowe urządzenia i gniazda stanowią realne ryzyko porażenia prądem podczas zamoczenia!

 

 

 

Wskazówki

 • Zawsze bierz prysznic z mydłem przed i po kąpieli z efektem hydromasażu. Biorąc prysznic przed kąpielą nie pozwalasz, aby płyny i olejki do skóry zatkały filtr i zapobiegasz przedostawaniu się bakterii do basenu. Prysznic po kąpieli pomoże zmyć chemikalia lub bakterie znajdujące się na skórze, zapobiegając wysypkom i infekcjom.
 • Bądź ostrożny podczas kąpieli zimą. Jeśli temperatura na zewnątrz jest mroźna, woda przelana nad krawędzią może szybko zamarznąć. Uważaj na to!
 • Trzymaj suche ręczniki w zasięgu ręki, aby ludzie mogli wysuszyć stopy, gdy wychodzą z jacuzzi.
 • Upewnij się, że wanna z efektem hydromasażu jest dobrze oświetlona, ​​szczególnie w nocy. Ważne jest, aby móc wyraźnie widzieć ziemię, aby nie potknąć się, nie upaść i nie nadepnąć na nic.
 • Nigdy nie zapomnij o utrzymaniu kąpieli w czystości i stosuj chemikalia przeznaczone do spa, aby zniszczyć bakterie. W przeciwnym razie ciepła woda może być korzystnym środowiskiem dla rozwoju chorób. Należy pamiętać o utrzymywaniu wszystkich poziomów chemicznych w odpowiednim zakresie, w tym zasadowości i pH, ponieważ zwiększa to skuteczność dezynfekcji i zapobiega alergicznym reakcjom skórnym i mętnościom.
 • Pomyśl o możliwości zainstalowania antypoślizgowych stopni i poręczy dla bezpiecznego wejścia i wyjścia, szczególnie jeśli twoja wanna jest używana przez osobę, która nie stoi pewnie na nogach.

Edytuj ostrzeżenia

 • Tak jak w basenie, natychmiast wyjdź i szukaj schronienia, jeśli zobaczysz błyskawicę lub inne groźne warunki pogodowe.
 • Jeśli masz choroby serca, wysokie ciśnienie krwi lub cukrzycę, skonsultuj się z lekarzem przed skorzystaniem z wanny z hydromasażem.
 • W ciąży nie powinno się kąpać, ponieważ temperatura w nim jest zbyt wysoka dla płodu. Zamiast tego możesz skonsultować się z lekarzem i zanurzyć tylko dłonie i stopy.
 • Najlepiej nigdy nie pozwalać dzieciom w wieku poniżej 12 lat na kąpanie się z powodu wielu zagrożeń, w tym utonięcia, infekcji bakteryjnych i uszkodzeń mózgu spowodowanych wysoką temperaturą. Nigdy nie zostawiaj dzieci bez nadzoru w wannie lub w pobliżu wanny i skonsultuj się z lekarzem przed umożliwieniem dzieciom skorzystania z jacuzzi.
 • Upewnij się, że każdy, kto bierze kąpiel z hydromasażem, wie, gdzie znajduje się awaryjna pompa i jak z niej korzystać w nagłych wypadkach.
 • Przechowuj chemikalia i materiały czyste i suche w bezpiecznym miejscu. Jeśli dostaną się do organizmu człowieka lub zwierząt, produkty te mogą być śmiertelne, więc należy trzymać je tam, gdzie nikt nieupoważniony nie może się do nich dostać.

Czego potrzebujesz

 • Wanna SPA z przykryciem
 • Odpowiednie chemikalia spa
 • Suche ręczniki
Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *