Sunday, 19/5/2024 | 4:18 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Jaki basen przenośny? – stelażowy czy rozporowy – który wybrać?

Posiadanie własnego basenu jest marzeniem wielu z nas – często nawet osoby które nie potrafią pływać przekonują iż chciałyby posiadać własny basen.

Warto jednak dokładnie się zastanowić, gdyż jak wiadomo zakup basenu nie należy do najtańszych a wyrzucanie pieniędzy w błoto, a raczej wodę nie jest chyba najlepszym pomysłem. Dlatego też  rozwiązaniem jest zakup basenu przenośnego. Taki basen ma sporo zalet – przede wszystkim koszty takiego zakupu są znacznie niższe, a jednocześnie jeśli nie jesteśmy zapalonymi pływakami taka inwestycja w zupełności nam wystarczy. Jednakże nie jest łatwo kupić dobry basen przenośny dla ułatwienia poniżej przedstawiamy specyfikację basenów przenośnych:

Różnorodność basenów przenośnych jest niezwykle bogata – najtańsze i najprostsze modele możemy zakupić już za śmieszną kwotę 30zł, lecz jednocześnie nie oczekujmy od nich zbyt wiele. Są to zazwyczaj proste modele przeznaczone dla dzieci, które dodatkowo są bardzo nietrwałe. Szkodliwe dla takich basenów są również intensywne promienie słoneczne, które osłabiają materiał i znacznie skracają jego żywotność. Czy warto więc kupować taki basen? Tak, jeżeli mamy dzieci i chcemy by bezpiecznie mogły ochłodzić się w upalne dni.

Foto: Baseny dmuchane należą do najtańszych, a ich oferta skierowana jest głównie dla rodzin z małymi dziećmi.

 

 • BASENY ROZPOROWE

Baseny rozporowe to kolejny krok w drabinie basenów przenośnych. Tego typu konstrukcje posiadają dmuchany kołnierz a jego ściany utrzymują się dzięki sile rozporowej, którą wytwarza zgromadzona w basenie woda. Baseny tego typu pozwalają na większa swobodę można w nich nurkować, a z uwagi na większe rozmiary możliwe jest również uprawianie różnego rodzaju gier i zabaw. Baseny rozporowe mają zawsze okrągły kształt, a z uwagi na fakt czasem konieczne jest zastosowanie również drabinki umożliwiającej wejście do basenu. Ceny basenów rozporowych są bardzo zróżnicowane – najtańsze modele kosztują około 130 zł, lecz modele z wyższej półki, lepsze nierzadko wymagają większych kwot – cena za jakość. Utrudnieniem w stosunku do basenów dmuchanych jest dłuższy czas rozkładania basenów – za pierwszym razem trwa to ponad godzinę, a nawet jeśli posiadamy już pewną wprawę nie uda nam się zejść z czasem poniżej 30 minut. Czy warto więc kupować baseny rozporowe? I tak i nie. Z jednej strony na potrzeby zabawy dzieci, czy też leniuchowania w wodzie są one wystarczające, lecz jednocześnie trzeba zapomnieć o normalnym pływaniu.

Foto: Baseny rozporowe pozwalają nurkować, możliwe jest również uprawianie w nich różnego rodzaju gier i zabaw.

 

 • BASENY STELAŻOWE

Baseny stelażowe to najwyższa półka jeśli chodzi o baseny przenośne – są one największe i najtrwalsze, lecz jednocześnie najdroższe. Basen taki pozwala na normalne pływanie lub też jednoczesny wypoczynek kilku osób. Konstrukcja basenu opiera się na stelażu, który wzmacnia płachtę z PCV. Baseny stelażowe mogą mieć kształt kwadratu lub koła, a z uwagi na rozmiar niezbędny jest również zakup drabiny. Posiadanie basenu stelażowego daje wiele frajdy, lecz jednocześnie wiąże się z kilkoma trudnościami – baseny wymagają systemu filtrowania, muszą być czyszczone z wykorzystaniem odpowiednich środków, a czas samego ich napełnienia dobiega do godziny, nie mówiąc o budowie konstrukcji stelażowej. Czy warto kupować baseny rozporowe?

Tak, jeśli jesteśmy gotowi na większe wydatki a ponadto lubimy regularnie pływać. Jeśli nie, zakup ten będzie niepotrzebnym wydatkiem.

Foto: Baseny stelażowe pozwalają nurkować, możliwe jest również uprawianie w nich różnego rodzaju gier i zabaw.

 

Autor:

6 komentarzy

 1. admin
   / 

  Jak dla mnie to ten do pływania 🙂

 2. Andrzej
   / 

  Basen stelażowy

 3. Kobieta01
   / 

  Stelażowy 😮

 4. Marekk
   / 

  >>>>>>>>>>>>>>>>>> rozporowy, mam i nie narzekam

 5. Miyu76
   / 

  Hmm, ja jeszcze nie wiem. Poczytam troszke i jak przetestuje to sie wypowiem. Zastanawiam się nad rozporowym.

 6. Barteq
   / 

  Na pewno basen ogrodowy ;>

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *