Sunday, 19/5/2024 | 4:16 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Dlaczego warto mieć basen ogrodowy

Kiedy nie stać Was na pluskanie się w basenie z niecką oraz z podgrzewaną wodą?  Bardzo dobrym rozwiązaniem są baseny ogrodowe. Baseny  stalowe albo baseny drewniane to idealna alternatywa dla basenów murowanych.

Wyróżniamy wiele rodzajów basenów ogrodowych, są to baseny rozporowe, stelażowe i dmuchane. W zależności od ceny na rynku proponowane są baseny rozporowe kosztujące multum.

Baseny rozporowe zrobione są z PCV.
Baseny stelażowe posiadają stelaż z metalu.

Z kolei niegasnącą popularnością cieszą się na dzień obecny baseny dmuchane. Mają one kilka zalet – najważniejsza to cena. Ponadto są one bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie posiadają kantów, są miękkie, jak również płytkie. Dmuchany kołnierz unosi się na powierzchni wody – siła rozporowa utrzymuje ścianki basenu. Ma on zwykle większą średnicę przy dnie oraz mniejszą przy kołnierzu.

Foto: Basen dmuchany jest bezpieczny dla dzieci, nie posiada kantów, jest miękki, jak również płytki.

 

Woda, która stoi na słońcu, bardzo śpiesznie zielenieje, a także robi się niezdatna do użytku, dlatego warto pomyśleć o zakupie wyposażenia, które pozwoli utrzymać basen w dobrym stanie. Jeżeli już kupujemy nieco większy basen, warto zaopatrzyć się w pompę filtrującą, która oczyszcza wodę. Przyda się również skimmer, odławiający wszystko, co pływa na powierzchni basenu. Jeżeli rzeczywiście nam zależy na jakości wody oraz nie posiadamy czasu jej wymieniać, warto także zastanowić się nad zakupem pokrywy ochronnej na basen. A o ile chcemy schować się przed owadami, słońcem oraz wścibskimi sąsiadami, możemy wziąć pod uwagę kupno namiotu (pawilonu) do basenu.  Bardziej przydatne akcesoria to mata pod basen zapobiegająca jego niszczeniu się od spodu, pompa ogrzewająca wodę czy pływak dozujący chlor (o ile używamy chloru). Istotna w użytkowaniu basenów ogrodowych jest tzw. chemia basenowa.

Foto: Zestaw chemii basenowej.

 

Stosuje się regulację PH, środki do dezynfekcji chlorowej oraz tlenowej. Chemia basenowa pozwala utrzymać czystość wody, dzięki czemu będzie ona nienagannie czysta i przejrzysta.

 

Autor:

2 komentarze

  1. Pola70
     / 

    Warto. Ja jestem bardzo zadowolona. Odpoczynek i zabawa w 100% dla wszystkich.

  2. admin
     / 

    Ja wiem, że warto. Sama się o tym przekonałam

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *