Wednesday, 24/4/2024 | 10:05 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Baseny ogrodowe

Co w letni, upalny dzień może nam sprawić największą przyjemność? Oczywiście chłodna kąpiel. Najlepiej jakby nie odbywała się ona w wannie lub pod prysznicem, ale na otwartym powietrzu. Nie zawsze jednak mamy czas, aby pojechać nad morze lub nad jezioro. Dlatego świetnym rozwiązaniem są ogrodowe baseny, w których możemy się moczyć, kiedy tylko chcemy lub kiedy tylko czas nam na to pozwala.

Wielu ludziom może się wydawać, że na takie atrakcje stać tylko bardzo bogatych. Nie jest to prawdą, ponieważ nie wszystkie baseny muszą być wmurowane w ziemię i mieć wielką powierzchnię. Nawet mały i składany zbiornik może stanowić dla nas źródło wspaniałej zabawy i relaksu. Kiedy jesteśmy wykończeni po pracy, a termometr pokazuje temperaturę tropikalną, to nie ma chyba lepszej opcji niż chłodna kąpiel, do której nie potrzebujemy wcale dużej przestrzeni wodnej, ani sporej głębokości. Najważniejsze jest, żeby nasze ciało mieściło się w basenie i żeby woda w nim była orzeźwiająca. Reszta jest tak naprawdę drugorzędną sprawą.

Baseny ogrodowe (stalowe albo drewniane) to idealna alternatywa dla basenów murowanych. Dzielimy je na: baseny rozporowe – robione z PCV oraz baseny stelażowe – wykonane z metalowego stelażu.

Woda, która stoi na słońcu, bardzo śpiesznie zielenieje, jak również robi się niezdatna do użytku, dlatego warto pomyśleć o zakupie wyposażenia, które umożliwi utrzymać basen w dobrym stanie. Jeżeli kupujemy nieco większy basen, warto zaopatrzyć się w pompę filtrującą, która oczyszcza wodę. Przyda się także skimmer, zbierający wszystko, co pływa na powierzchni basenu. O ile faktycznie nam zależy na jakości wody i nie mamy czasu jej wymieniać, warto także zastanowić się nad zakupem pokrywy ochronnej na basen. A jeżeli chcemy schować się przed owadami, słońcem, jak również wścibskimi sąsiadami, możemy wziąć pod uwagę kupno namiotu (pawilonu) do basenu.  Bardziej przydatne akcesoria to mata pod basen zapobiegająca jego niszczeniu się od spodu, pompa ogrzewająca wodę czy pływak dozujący chlor (jeżeli już używamy chloru). Istotna w użytkowaniu basenów ogrodowych jest tzw. chemia basenowa. Wykorzystuje się regulację pH, środki do dezynfekcji chlorowej, jak również tlenowej. Chemia basenowa pozwala utrzymać czystość wody, dzięki czemu będzie ona nienagannie czysta i przejrzysta.
da w nim była orzeźwiająca. Reszta jest tak naprawdę drugorzędną sprawą.

Autor:

2 komentarze

  1. Blazej
     / 

    Sama przyjemność – polecam. Nic do stracenia

  2. arek w
     / 

    Ja też tak uważam

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *