Sunday, 19/5/2024 | 5:34 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Asortyment do pielęgnacji basenów

Baseny ogrodowe cieszą oko właściciela jednocześnie wzbudzając zazdrość u sąsiadów. Jeśli chcemy,  by służyły nam jeśli najdłużej, musimy zainwestować nieco w sprzęt do oczyszczania  basenu.

Rynek oferuje rozbudowany asortyment urządzeń do tego pielęgnacji. Narzędzia te mogą trudnić się na powierzchni lub dnie basenu. Wybór odpowiedniego z nich na pewno będzie uzależniony od ceny i przeznaczenia. Począwszy od urządzeń ręcznych, a kończąc na automatycznych odkurzaczach.

Pierwszy na liście zakupów, jakie poczynić muszą gospodarze posiadający na swoich działkach baseny ogrodowe  powinien odnaleźć się podbierak przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń i liści z powierzchni wody. Podbieraki składają się z długiej, kilkumetrowej, teleskopowej rury i wykonane są z lekkich materiałów. Niektóre nadobowiązkowo posiadają skrobaki, przy pomocy jakich z łatwością usuniemy osad z dna basenu.

Foto: Liście i inne zanieczyszczenia wybieramy podbierakiem basenowym.

 

Droższą inwestycją będzie zakup odkurzacza basenowego. W takim przypadku rynek oferuje ręczne lub automatyczne odkurzacze, którymi możemy wyczyścić basen. Koszt odkurzacza ręcznego bywa sporo wyższy aniżeli ręcznego. Odkurzacz ręczny posiada szczotkę, teleskopową rurę i filtr, poprzez jaki przepływa woda. Natomiast odkurzacz automatyczny nie wymaga zaangażowania, bywa to samobieżne urządzenie, jakie możemy obsługiwać pilotem bądź mikroprocesorem.

Foto: Odkurzacz basenowy pozwala w łatwy sposób utrzymać czystość wody w basenie. 

 

Czyszcząc nasz basen ogrodowy nie możemy zapomnieć o dezynfekcji środkami chemicznymi najczęściej z chlorem, tlenem bądź z ozonem.

Po wyczyszczeniu basen ogrodowy nabiera blasku, możemy ponownie używać z ochłody i relaksu jaki z sobą niesie, cieszyć się słońcem i ciepłem lata.

 

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *