Sunday, 19/5/2024 | 4:13 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Obudowa basenu

Niecka basenu – to właśnie od sposobu jej wykończenia zależy ostateczny wygląd basenu. Kształt, trwałość a także cena niecki zależą od materiału, z jakiego powstanie jak również od rodzaju konstrukcji.

RODZAJE NIECEK:

Niecki z betonu zbrojonego – są najtwardszym i najtrwalszym rodzajem. Ich zaletą jest to, że mogą mieć dowolne wymiary oraz kształt. Tak samo dno takiego basenu może być dowolnie profilowane. Występują także niecki betonowe przygotowywane w formach poliestrowych oraz żelbetowe o ścianach wykonywanych w elementach technologii Thermomur.

Niecki z blachy stalowej ocynkowanej lub aluminium powlekane PCV – mają najczęściej kształt okrągły bądź owalny. Podczas budowy takiego basenu łączy się poszczególne elementy ścian za pomocą śrub. Samo dno wykonuje się jednak z betonu lub bardzo dobrze utwardzonego piasku i żwiru.

Niecki z żywic poliestrowych wzmacnianych włóknem szklanym – tworzone są jednego lub kilku elementów. Ich forma, kształt i wielkość są najróżniejsze, w tym względzie nie panują żadne ograniczenia.

Niecki wykończone za pomocą palet – stanowią drewniany szkielet, który jest następnie wzmacniany elementami metalowymi, a od wewnątrz jest wykańczany wodoodpornymi listwami. Jego dno stanowi warstwa utwardzonego pisaku i żwiru lub też wylewka betonowa.

 

Więcej informacji o nieckach basenowych: http://www.basenyspa.com.pl/niecki-basenu/

 

Autor:

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *