Sunday, 19/5/2024 | 5:05 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Zadaszenia basenów

Każdy basen bez względu na to czy znajduje się w ogrodzie czy też wewnątrz budynku np. w piwnicy wymaga odpowiedniego zadaszenia lub przykrycia.

W wielu basenach odkrytych jakie posiadają ludzie można spotkać różne systemy zadaszeń. Jednym z bardziej popularnych są tak zwane zadaszenia solarowe. Istnieje wiele różnych rodzajów zadaszeń solarowych do basenu, dostępnych na rynku. Każdy z nich ma odpowiednie właściwości.  Zadaszenie solarowe jest wykonane z małych pęcherzyków powietrza, które trzymają ciepło słońca i są powoli uwalniane. Te kieszenie będą ogrzewać basen do jego największej głębokości, darmowe ogrzewanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania basenu nawet o 40%. Takie zadaszenie wraz z systemem solarnym spowoduje niższe koszty utrzymania, dodatkowo nastąpi zmniejszenie parowania wody aż o 97%.

 

 • Zadaszenie basenowe zatrzyma zanieczyszczenia.

Zastosowanie zadaszenia basenów zmniejszy koszty konserwacji i zatrzyma wiele liści, kurzu i pyłu na wejściu do basenu, przez które może to dostać się do niecki i dość często do filtra, co może prowadzić do złej jego funkcjonalności, a nawet może nie działać przez to w ogóle i dla całej jednostki, które muszą zostać wymienione. Warto zatem zastosować odpowiednie pokrywy gdyż eliminuje się zarówno straty ciepła jak i unika się wielu zanieczyszczeń. Pokrywa basenu słoneczna jest dostępna w wielu wspaniałych kolorach i rozmiarach, kolor pokrywy jest związany z efektem jaki w tym przypadku będzie miał, grubość materiału będzie miała również inny efekt. Również pęcherzyki powietrza obejmują różne kształty, a te kształty będą miały także inny efekt. Na przykład pokrywa z rombów da więcej ciepła gdy pęcherzyki powietrza są bliżej siebie w związku z większą ilością kieszonek na okładce natomiast pokrywa z kształtów koła nie będzie miał tyle pęcherzyków powietrza, ponieważ są dalej od siebie.

 

 • Pokrywa stosowana w basenach wpływa na ocieplanie wody

Pokrywa zazwyczaj zależy od elementów dla tego obszaru basenu. Obszar, który jest bardzo ciepły w ciągu dnia nie musi musi mieć grubej warstwy gdyż woda nagrzewa się szybko sam na sam z temperaturą dzienną. Obszar, który jest chłodniejszy w ciągu dnia będzie musiał być pokryty grubiej i w kształcie rombu pęcherzyków powietrza tak, że podgrzewa wodę w ciągu dnia i utrzymuje ciepło. Jest wiele rzeczy do rozważenia przed zakupem takiego typu pokrywy do basenu ale przede wszystkim należy wziąć pod uwagę grubość i odpowiednie kształty kieszeni aby otrzymać jak najlepszą wydajność. Wielu sprzedawców oferuje wszystkie odmiany pokryw słonecznych i wiele akcesoriów z tym związanych. Jednym szczególnym akcesorium jest wałek zadaszenia. W ten sposób można regulować łatwiej pokrywa zadaszenia.

 

 • Kupno odpowiedniej pokrywy na basen

Posiadając basen jaki nie posiada żadnej pokrywy należy zastanowić się nad odpowiednim typem zadaszenia basenowego. Wszystkie zadaszenia basenowe są bardzo potrzebne. Warto korzystać z wielu możliwości technologicznych dotyczących tego typu realizacji. Zadaszenia basenowe mają za zadanie utrzymywanie basenu w czystości przez cały rok. Stanowią także możliwości utrzymania wody bez straty ciepła. Nie można także zapominać o bardzo istotnym czynniku do jakiego należy bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego zadaszenia można zniwelować problemu dotyczące możliwości wpadnięcia do basenu dziecka małego czy też psa. Poza tym także w wielu przypadkach niweluje się spadanie tam brudu w postaci liści, nawianego pisaku i wchodzenia robaków. Mimo iż baseny zazwyczaj są chlorowane to zanieczyszczenia takiego typu są niepożądane. Także dzięki odpowiednim zadaszeniom basenowym można mieć mniejsze problemy z czyszczeniem basenów gdyż jest mnie brudu. Zadaszenia basenowe posiadają najróżniejsze kształty i są stosowane w wielu realizacjach. odpowiednie technologie zadaszeń basenowych są w różnych cenach do zakupu od producentów i w sklepach. Poza tym warto wcześniej skonsultować się z różnymi w tym temacie specjalistami na rynku.

 

Autor:

2 komentarze

 1. admin
   / 

  O właśnie, dziękuje za opis. Mam basen i zastanawiam się nad zakupem zadaszenia.

 2. Piotr
   / 

  Ja kupiłem, polecam zakupienie zadaszenia na basen

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *