Sunday, 18/8/2019 | 12:35 UTC+0
basenyspa.com.pl
NOWOŚCI

Rodzaje basenów spa

 

  • Baseny spa do zabudowy:

Istotną zaletą tych urządzeń bywa wysoce rozbudowany system oczyszczania wody – rynna, spory filtr piaskowy i komputer dozujący. Do obiektu publicznego, dokąd przewijają się setki osób w ciągu dnia, najlepszym rozwiązaniem bywa minibasen z rynną przelewową.

Foto: Basen rehabilitacyjny z rynną przelewową.

 

Uproszczona konstrukcja niecki i hydromasażu przy rozbudowanym systemie uzdatniania wody celowo sprawia, iż urządzenia te są odporne na nieprzewidziane sytuacje, a woda w nich bywa pod stałą kontrolą.

Bardzo dużą zaleta tych urządzeń bywa rozbudowy system oczyszczania wody. Wszystko przebiega w następujący sposób. Lustro wody basenu bywa na równi z krawędzią. Przy niej znajduje się rynna do tamtej przelewa się woda, skąd płynie do specjalnego zbiornika przelewowego. Z niego bywa transportowana za pomocą pomp do filtra piaskowego, w nim odbywa się proces dezynfekcji. Następnie oczyszczona i podgrzana woda zostanie przetłoczona do mini basenu. Stały piętro wody bywa utrzymywany dzięki specjalnym czujnikom. Pomieszczenie maszynowni dokąd znajdują się pompy filtry i pozostałe urządzenia odpowiedzialne za prawidłowe działanie basenu. Powinno istnieć tak zaprojektowane żeby znajdowało się wysoce w pobliżu zbiornika wodnego a najlepiej poniżej tego dna. Musi ono posiadać odpowiednią wentylację i kraskę ściekową. Takie rozwiązanie bywa najbardziej efektywne w użytku publicznym. Minibaseny tego typu cieszą się dużą niezawodnością w działaniu.

 

 

  • Baseny spa wolnostojące:

Wyrafinowane systemy hydromasażu, różnorodność dysz i ukształtowanie siedzeń pozwalają na korzystanie z pełnych cykli hydromasażu, precyzyjnie dopasowanego do potrzeb korzystających. Uproszczony obieg filtracyjny bez kłopotu zapewni nam wysoce czystą wodę przy niewielkiej trosce z naszej strony – przy małej liczbie kąpiących się. Kompaktowa struktura sprawia, iż nie bywa potrzebna specjalna infrastruktura – dodatkowe pomieszczenia, doprowadzenia wody itp. Dodatkowo możliwa bywa zewnętrzna zlokalizowanie – np. w ogrodzie, także zimą.

Foto: Wolno stojący minibasen SPA model Infinity Ultra 1700 VE. 

 

Basen tego rodzaju charakteryzuje się tym, iż od razu widać iż lustro wody bywa poniżej krawędzi brzegu basenu o kilka centymetrów. Woda przelewa się poprzez skimmer w górnej części ściany basenu i z przechodzi na filtr kartuszowy. W niektórych basenach są specjalne pompy wymuszające obieg wody lub czynią to pompy do hydromasażu. Po filtrze woda może istnieć nadobowiązkowo dezynfekowana w ozonatorze a następnie płynie do grzałki. Skąd bezpośrednio trafia do mini basenu. Minibaseny cechuje wysoce praktyczne wyprofilowanie i to iż mogą istnieć przenoszone i trudnić się cały rok na zewnątrz budynku. Wszystko to zawdzięczamy odpowiedniej izolacji kąpieliska i przykryciu jakie do minimum eliminuje straty ciepła. Jest to wysoce praktyczne rozwiązani wysoce popularne w USA a od niedawna rozpowszechniając się w Polsce. Prostota wykonania sprawia iż bywa to wysoce funkcjonalne mechanizm nie wymaga na cały osprzęt odpowiedzialny za działanie osobnego pomieszczenia. Najważniejsze korzyści płynące z korzystania tego typu basenu to urozmaicony system hydromasaży, zapewniony poprzez różnorodność dysz i ukształtowanie siedzeń. Zapewnia to doskonalą precyzję podczas wykonywanego masażu. Przy małej liczbie kąpiących się osób system filtrujący wodę sprawia się doskonale.

 

Autor:

1 Comment

  1. admin
     / 

    Same zalety 🙂

KOMENTUJ ARTYKUŁ

Your email address will not be published. Required fields are marked *